Propozycje

Jeżeli macie jakąś propozycję tematu, na który mogłabym napisać artykuł, lub chcielibyście, żebym omówiła w postach jakieś zagadnienie, dajcie koniecznie znać, najlepiej tutaj w komentarzu.

10 komentarzy:

 1. Mam dwie propozycje. Nie wiem, czy się spodobają, ale zawsze warto zapytać. Chciałabym przeczytać artykuł na temat tworzenia porządnego świata fantasy. Takiego logicznego i fajnego.

  Zależy mi szczególnie na informacjach od czego zacząć, czy wpierw spisać sobie informacje o załóżmy elfach, czy spisywać na bieżąco itp.

  Druga propozycją jest poradnik na temat tworzenia dobrej postaci, która nie jest Mary Sue/Garym Stu, ale zarazem jest dość dobra, aby być główną bohaterką/em.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanotowane, i tak miałam zamiar o tym napisać. Dziękuję! :D

   Usuń
  2. O tak *-*
   Jestem jak najbardziej za!

   Usuń
 2. A może coś o narracji i samym narratorze? Pierwszo- drugo- i trzeciosobowy, personalny, wszechwiedzący... Trochę chmara tego jest, a czasem ludzie mają kłopot, żeby się trzymać jednego, bo nie potrafią określić, jakiego mają w swoim tekście. Więc może coś w tym guście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brzmi nieźle, wezmę to pod uwagę. ^^

   Usuń
 3. A może poradnik na temat tworzenia postaci? Od czego zacząć, jak dobrze to wpleść w tekst, jak sprawić, aby te cechy zgadzały się z faktycznym charakterem bohatera itp.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry wieczór.
  Trafiłam na blożka, ogarnęłam już dostępne artykuły i postaram się coś pod nimi jeszcze naskrobać, mam nawet kilka pytań na później. Na razie polecę z propozycjami. Może coś o ekspozycji? Starszne to zjawisko, a jakie powszechne. U mnie z tym dziwnie. Jak oceniam, umiem wytknąć, wskazać właściwszą drogę, a u mnie w tworku ekspozycji sporo, choć przy korektach staram się takie potworki wytępiać, nie iść na łatwiznę. Chętnie bym też coś przeczytała (choć w sumie już pisałaś o postaciach...) o bohaterach przechodzących przemianę, np. co zrobić, by ta przemiana była wiarygodna, stopniowa, a nie pif, paf, tru lofff, bad boy zmienia się dla starej myszki i nie ma już traumy z dzieciństwa, która zrobiła z niego dupka. Także ten...
  Spokojnego wieczoru życzę,
  mendoid Corteen

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zanotowane, dziękuję!

   Pozdrawiam cieplutko
   Katja

   Usuń
 5. Jak stworzyć interesującą, wciągającą, spójną fabułę?

  OdpowiedzUsuń